W ostatni czwartek czerwca odbyła się VI Sesja Rady Powiatu Legnickiego. Sesje otworzył Krzysztof Sowiński Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego. Radni przyjęli informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu legnickiego w roku 2014 i prognozę na rok 2015, a także informację Powiatowego Lekarza Weterynarii o stanie bezpieczeństwa sanitarno-weterynaryjnego na terenie powiatu legnickiego w roku 2014. Sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 do 31 maja 2015 r. przedstawiła Janina Mazur Starosta Legnicki.

Podczas posiedzenia Rady Powiatu Legnickiego podjęto cztery uchwały, w tym w sprawie planu pracy Rady Powiatu Legnickiego na rok 2015 oraz w sprawie ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dla nauczycieli realizujących w ramach etatu zajęcia o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze pensum.