W miniony piątek, 20 maja, w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Obchody zostały zorganizowane przez Komendę Miejską PSP w Legnicy przy współudziale Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legnicy i Urzędu Miasta w Legnicy. Święto strażaków zaszczycili swoja obecnością licznie przybyli goście w tym: Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski, st. bryg. Adam Konieczny – Dolnośląski Komendant Wojewódzki, Aleksander Kostuń – Przewodniczący Rady Powiatu, Janina Mazur – Starosta Legnicki, Ekscelencja ks. Biskup Diecezji Legnickiej Zbigniew Kiernikowski, Jadwiga Zienkiewicz – Zastępca Prezydenta Miasta Legnicy, Wacław Szetelnicki – Przewodniczący Rady Miejskiej Legnicy, Duszpasterze Diecezji Legnickiej.

Udział wzięli również przedstawiciele gminnych władz samorządowych, służb i instytucji na co dzień współpracujących ze Strażą Pożarną, reprezentanci Ochotniczych Straży Pożarnych, władze legnickiego Koła Emerytów  i Rencistów Pożarnictwa RP, jak również funkcjonariusze i pracownicy cywilni tutejszej Komendy PSP.

Uroczystości były nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i awansów dla strażaków i osób szczególnie zaangażowanych w działalność strażacką. Wśród osób wyróżnionych Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” była Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Stanisława Pakos,  Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń.