Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

22 lipca 2017 r. po raz 18-ty odbyła się w Brenniku (gmina Ruja) Wielka Biesiada. Imprezie przyświecało motto „Niech się dowie cały świat, że biesiada 18 ma lat”. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie ”Prząśnik” w Brenniku przy współudziale: Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych „Prząśnik” w Brenniku, Powiatu Legnickiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W organizacji imprezy pomogło również wsparcie sponsorów.

W Wielkiej Biesiadzie udział wzięli mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej z Brennika, Mierczyc, Chojnowa, Głogowa, Kowar, Legnickiego Pola, Legnicy oraz członkowie Klubu Seniora „ALICJA. Nie zabrakło również pracowników DPS „Prząśnik” wraz z rodzinami i mieszkańców z okolicznych wiosek. Na biesiadzie gościliśmy również przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Legnicy, w tym Kazimierza Burtnego- etatowego Członka Zarządu Powiatu, sponsorów i dyrektorów z zaproszonych dps-ów. Ogółem w imprezie wzięło udział 500 osób.

Biesiada rozpoczęła się od występu artystycznego pracowników i mieszkańców DPS „Prząśnik”. Imprezę uświetniła swoim występem Kapela Średzka „Biesiadni”. O oprawę muzyczną zadbał DJ. Uczestnicy imprezy wzięli udział w licznych konkursach i zabawach. W przerwach, na wszystkich, czekał poczęstunek przygotowany przez członków Stowarzyszenia.