Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Wakacje to dla większości z nas czas odpoczynku, wytchnienia i relaksu. Jednak dla niektórych rozpoczyna się on trochę później , bowiem co roku w okresie wakacji rzesza wolontariuszy z Dolnego Śląska wyjeżdża na Kresy w ramach akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”, by ratować miejsca spoczynku swoich przodków. Również i w tym roku ok. 1100 Dolnoślązaków wyjechało, żeby przez 10 dni porządkować 114 polskich cmentarzy na Ukrainie. Nie zabrakło tam również delegacji z naszego powiatu, która pracowała między innymi nad uporządkowaniem polskiego cmentarza w Brzeżanach i Szypowcach. Wśród wolontariuszy byli: Kazimierz Burtny Członek Zarządu Powiatu, Halina Kiliś nauczyciel z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, Renata Kozak oraz Barbara Oleś z GOPS w Krotoszycach, Stanisław Kłaczek z Legnickiego Pola, Aleksander Kłaczek oraz uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół: Patryk Morunowicz, Weronika Chudzik i Justyna Kawecka.

Prace wolontariuszy związane z porządkowaniem cmentarza brzeżańskiego są prowadzone od 2010 roku. W ciągu tych kilku lat wygląd nekropolii uległ wielkiemu przeobrażeniu. Kiedyś zarośnięty krzakami i chwastami, w wielu miejscach niedostępny, dziś cmentarz jest ładnie uporządkowany dzięki wspaniale zorganizowanej i szczególnie starannej pracy wolontariuszy, którym należy się wielka wdzięczność i szacunek. Swoją pracą dają wyraz poszanowania nie tylko pamięci o zmarłych, ale przed wszystkim patriotyzmu i więzi z Polakami, którzy zostali na Ukrainie.