Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy, w dniu 12 września br., odbył się finał VI edycji konkursu pn. „zDolne NGO” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Głównymi celami konkursu było uhonorowanie najbardziej profesjonalnych dolnośląskich organizacji pozarządowych, najlepiej działających na rzecz propagowania idei dolnośląskiego regionalizmu w 2016 roku.

Uroczystości przewodniczył Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele samorządów z terenu Dolnego Śląska, m.in. Wiceprezydent Miasta Legnicy Dorota Purgal, Wicestarosta Legnicki Krzysztof Sowiński, Starosta Powiatu Jaworskiego Stanisław Laskowski, Starosta Powiatu Złotoryjskiego Ryszard Raszkiewicz, Wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski oraz Wójt Gminy Wądroże Wielkie Elżbieta Jedlecka.

Zwycięzcą tegorocznej edycji zostało Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej.

Wyróżniono również trzy organizacje: Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół , Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i okolic oraz Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.

Wyróżnienie specjalne, z okazji 70-lecia istnienia oraz działalności na rzecz propagowania idei regionalizmu dolnośląskiego w 2016 roku otrzymało Towarzystwo Miłośników Ziemi Kłodzkiej.

Po wręczeniu nagród i dyplomów laureatom, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski podziękował wszystkim organizacjom uczestniczącym w tegorocznej edycji konkursu oraz życzył wielu sukcesów i osiągnięć, a także dalszej owocnej działalności.