W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy, przy współpracy z Legnicką Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, odbyło się seminarium
pt. „Wydawania uprawnień do kierowania pojazdami oraz sprawowania nadzoru nad ośrodkami szkolenia kierowców w kontekście nowelizowanych w 2018 r. przepisów prawnych”. Szkolenie poprowadził przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Tomasz Piętka.

Omawiano procedury w zakresie wydawania, zatrzymywania i cofania uprawnień do kierowania pojazdami, a także kierowania na egzamin kontrolny oraz badania lekarskie i psychologiczne. Poruszano również zagadnienia związane z wpisywaniem i wykreślaniem z ewidencji ośrodków szkolenia kierowców i instruktorów, a także kierowania instruktorów - wykładowców na egzamin kontrolny, sposobami prowadzenia postępowań i wydawania decyzji administracyjnych w wyżej wymienionym sprawach. Ekspert w omawianej dziedzinie wyjaśnił wiele problemowych zagadnień związanych z interpretację przepisów prawnych głównie ustawy o kierujących pojazdami, tj. w zakresie:

• a) procedur w zakresie wydawania/zatrzymywania/cofania uprawnień do kierowania pojazdami, a także kierowania na egzamin kontrolny oraz badania lekarskie i psychologiczne,
  • b) procedur związanych z wpisywaniem/wykreślaniem z ewidencji ośrodków szkolenia kierowców oraz instruktorów, a także kierowania instruktorów/wykładowców na egzamin kontrolny,
  • c) sposobu prowadzenia postępowań i wydawania decyzji administracyjnych w wyżej wymienionym sprawach.

W szkoleniu udział wzięli pracownicy urzędów miejskich, powiatowych i gminnych z Dolnego Śląska. Seminarium objęte było Honorowym Patronatem Starosty Legnickiego Janiny Mazur.