20 sierpnia 2019 r. z  wizytą na koloniach letnich zorganizowanych przez TPD Legnica w Kudowie Zdrój gościły Panie: Janina Mazur – Wicestarosta Powiatu Legnickiego oraz Jadwiga Zienkiewicz – Zastępca Prezydenta Miasta Legnica. Panie spotkały się z ponad czterdziestoosobową grupą dzieci i wychowawców. Obejrzały program artystyczny przygotowany z okazji 100-lecia TPD. Zapoznały się z warunkami pobytu w Hotelu Uzdrowiskowym St. George, gdzie przebywają dzieci. Wszystkim uczestnikom kolonii wręczyły słodycze i upominki.

W bieżącym roku z 10 turnusów kolonijnych i akcji „Lato w mieście”, zorganizowanych przez Oddział Miejski TPD w Legnicy oraz Koła Przyjaciół Dzieci zajmujące się osobami z niepełnosprawnościami, skorzystało ponad 700 dzieci, w tym około 400 z Legnicy. Kolonie odbywały się w atrakcyjnych i przyjaznych dzieciom ośrodkach w Międzyzdrojach i Warszawie, gdzie wspólnie z dziećmi z miasta partnerskiego Legnicy – Drohobycza na Ukrainie – śpiewającymi w Chórze „Odrodzenie”, gościły w Pałacu Prezydenckim, gdzie spotkały się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Jego Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Podczas tegorocznej akcji letniej popularyzowano tematykę związaną ze stuleciem TPD, Rokiem Moniuszkowskim, 75. Rocznicą Powstania Warszawskiego i Świętem Wojska Polskiego. Kolonie TPD Oddział Miejski Legnica odwiedzili ponadto poseł na Sejm RP – Elżbieta Sępień oraz Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce, a także zastępca Kanclerza PWSZ im. Witelona w Legnicy i wiceprzewodniczący Społecznej Rady Programowo-Doradczej Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy – Jerzy Stefaniak oraz członkowie Prezydium Zarządu Głównego TPD w Warszawie.