zdjęcie nr 2

W dniach 15-16 października br. w Hotelu Qubus (QubusHotel) odbyła się X Jubileuszowa Konferencja Techniczna poświęcona koordynacji usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu. Organizatorem spotkania geodetów, samorządowców było Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Legnicy, przy współudziale Starosty Legnickiego Janiny Mazur oraz Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego, którzy powitali uczestników przybyłych z terenu całego kraju. Wśród gości byli przedstawiciele m. in. Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii w Warszawie - Grażyna Skołbania, Aneta Seremet oraz Jerzy Zieliński, Wojewody Dolnośląskiego reprezentowanego przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego Alicję Meusz, Marszałka Województwa Dolnośląskiego w osobie Geodety Województwa Roberta Pajkerta.

zdjęcie nr 1

W konferencji wzięli udział także przedstawiciele Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu, Zarządu Głównego SGP i NOT w Legnicy oraz Starosta Złotoryjski Ryszard Raszkiewicz. W trakcie sesji referatowych poświęcono wiele uwagi tematowi konferencji zarówno w kontekście stosowania obowiązujących przepisów, planowanych zmian prawnych, a także bieżących problemów związanych z koordynacją projektowanych sieci uzbrojenia terenu. Pierwszy dzień konferencji zakończył się Uroczystą kolacją, w trakcie której wystąpił m. in. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka”. Konferencje prowadzili: Pani Jolanta Kaleta oraz Wiesław Firliciński.

zdjęcie nr 3

zdjęcie nr 4