W Bieniowicach, z udziałem blisko 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, odbyły się Powiatowe Wiosenne Biegi Przełajowe. Zawody były rozgrywane w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W sportowych zmaganiach współfinansowanych przez Powiat Legnicki oraz Fundację Polska Miedź udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z: Krotoszyc, Kościelca, Kunic, Wągrodna, Bieniowic, Rosochatej, Prochowic, Rzeszotar oraz z gimnazjów ze: Spalonej, Krotoszyc i Chojnowa.

Uroczystego otwarcia Powiatowych Wiosennych Biegów Przełajowych dokonała Starosta Legnicki -Janina Mazur. Śędzią głównym zawodów był Adam Kowal – nauczyciel z SP w Bieniowicach.

Gratulujemy zarówno zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych jak i wszystkim uczestnikom biegów.

Wyniki z zawodów w załączniku.