W miniony czwartek - 17 sierpnia br., kolonistów odpoczywających w Kudowie Zdrój, w ramach kolonii letnich zorganizowanych przez legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, odwiedziła Starosta Legnicki Janina Mazur. Pani Starosta dzieciom przywiozła słodycze, nie zapomniała też o opiekunach i wychowawcach, którzy otrzymali gadżety powiatu oraz publikację „Pamiętnik Pokoleń”. W spotkaniu z kolonistami poza starostą legnickim uczestniczyli: Józef Dzbanuszek - Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Legnicy, Kazimierz Pleśniak - Prezes Zarządu Okręgowego TPD w Legnicy, Ryszard Maraszek- były wojewoda legnicki oraz Poseł na Sejm IV kadencji.

Z organizowanego przez legnicki oddział TDP letniego wypoczynku w Kudowie Zdrój korzysta 60 dzieci, z czego 15 jest z Powiatu Legnickiego. Z roku na rok kolonie organizowane przez legnickie TPD cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zapewnienie tak doskonale zorganizowanego wypoczynku nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego i rzeczowego wielu firm i instytucji.

Od wielu już lat akcję letnią TPD wspiera również powiat legnicki.