Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Z okazji 10- lecia powstania Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie, w miniony czwartek 23 listopada odbyła się uroczystość podsumowująca funkcjonowanie placówki. W uroczystościach wzięli udział między innymi: Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Janina Mazur – Starosta Legnicki, Krzysztof Sowiński – Wicestarosta, Andrzej Pyrz – Wójt Gminy Chojnów, Wanda Gołębiowska - Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Radni Powiatowi oraz Gminy Chojnów. Jubileusz 10-lecia był nie tylko okazją do podsumowań, ale także do złożenia podziękowań wszystkim osobom, które wspierają placówkę.

Władze powiatu natomiast przekazały na ręce Pani dyrektor nie tylko gratulacje i życzenia. Z myślą o podopiecznych ŚDS-iu powiat legnicki zakupił 17 osobowego ford transita o wartości 195 570,00 zł. Zakup tego pojazdu był możliwy dzięki pozyskaniu przez powiat dofinansowania w wysokości 112 167,68 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W tym miejscu warto wspomnieć, iż nasz drugi Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 2 również otrzymał samochód do przewozu swoich podopiecznych. Uczestnicy z ŚDS-iu Nr 2 w Chojnowie od niedawna mogą podróżować komfortowym mercedesem, który kosztował 282 900,00 zł. Na zakup tego pojazdu powiat również otrzymał środki finansowe z PFRON-u, tym razem w wysokości 195 150,64 zł., reszta środków stanowiła udział własny.