Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
 • Control + Alt + key - Mac OS
 • Alt + Shift + key - Firefox
 • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
 • Alt + key - pozostałe

Ważne informacje:  

Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne
 • Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

  Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

  Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1000, we wtorki w godzinach od 1500 do 1700  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

 • Inspektor Ochrony Danych

  Inspektor Ochrony Danych

  Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy jest Pani Bożena Maziarska
  tel: 76-72-43-429
  pok. 231, piętro II
  e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
  Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy
  Klauzula informacyjna – monitoring

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  Nieodpłatna pomoc prawna

  Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

  1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
  2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, parter - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

  W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

 • Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

              Urząd Miasta Legnicy,
                  pl. Słowiański 8
                  e-mail: rzecznik@legnica.eu,    tel: 76-72-121-38

   

W dniu 20 czerwca 2018 roku w miejscowości Dunino odbyła się impreza rekreacyjno-zdrowotna pod nazwą „MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI – MARSZEM PO ZDROWIE”, zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Legnicy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych.

 Uczestnicy marszu skorzystali z gościnności państwa Jolanty i Wojciecha Woźniak - właścicieli „Starego Młyna” w Duninie. W przedsięwzięciu, które odbyło się pod Patronatem Honorowym Starosty Legnickiego, pani Janiny Mazur oraz Wójta Gminy Krotoszyce pani Beaty Castañeda Trujillo, wzięło udział ok. 220 osób niepełnosprawnych i miłośników Nordic Walking.

Impreza rozpoczęła się od rozgrzewki i szkolenia, które poprowadzili państwo Beata i Marek Drapikowscy, Międzynarodowi Instruktorzy Nordic Walking. Trasa marszu przebiegała urokliwym szlakiem wzdłuż Nysy Szalonej. Sygnał do startu dali członkowie grupy rekonstrukcji historycznej Pułku 2-giego Piechoty Księstwa Warszawskiego z Krotoszyc, którzy uświetnili imprezę. Państwo Drapikowscy w trakcie marszu udzielali uczestnikom cennych porad i wskazówek oraz czuwali nad bezpieczeństwem maszerujących. Mieszkańcy Powiatu Legnickiego mogli podziwiać malownicze tereny gminy Krotoszyce.

Na końcu trasy na wszystkich czekały medale i poczęstunek. W trakcie spotkania udało się osiągnąć wyjątkową atmosferę. Nie liczył się czas pokonania trasy ani sprawność ruchowa, lecz aktywność i integracja społeczna.

 Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie osobom zaangażowanym w imprezę oraz wszystkim uczestnikom spotkania.

             REALIZATORZY:

 

 

Współpacujemy