tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Mszą Świętą odprawioną pod przewodnictwem  Jego Ekscelencji Biskupa Legnickiego Zbigniewa  Kiernikowskiego w Katedrze  p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy powiat legnicki rozpoczął obchody XX-lecia swojego istnienia.  W Mszy świętej udział wzięły poczty sztandarowe: Miasta Legnicy, Liceum Ogólnokształcącego  im. Mikołaja Kopernika z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy, Komendy Miejskiej Policji  i Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Legnicy, Związku Sybiraków Zarząd Oddziału w Legnicy, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Inwalidów Wojennych RP Zarząd Oddziału w Legnicy, Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy, OSP Związek Powiatowy, Polskiego Związku Łowieckiego Zarząd Okręgowy w Legnicy, Harcerskiej 710 Drużyny Wędrowniczej KEDYW. Podczas Mszy Świętej został pobłogosławiony sztandar Powiatu Legnickiego.

Po uroczystościach w legnickiej katedrze uczestnicy udali się do Sali Królewskiej
w Akademii Rycerskiej, gdzie zaplanowano główne obchody. W tym historycznym wydarzeniu udział wzięło wiele osobistości: przedstawiciele władz państwowych, parlamentarzyści, samorządowcy przedstawiciele jednostek współpracujących z powiatem, służb mundurowych, oświaty, wyższych uczelni legnickich, pomocy społecznej i organizacji pozarządowych.   Podczas jubileuszu zaprezentowano film promocyjny powiatu legnickiego, wręczono medale okolicznościowe XX-lecia Powiatu Legnickiego, przekazano sztandar oraz wysłuchano wystąpienia znanego polskiego historyka, profesora nauk humanistycznych, byłego rektora Uniwersytetu Opolskiego i senatora V kadencji Senatu RP Pana Stanisława Sławomira Niciei.  Uroczystość uświetniły występy chórów i zespołów ludowych z powiatu legnickiego: „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic, „Chór Dnia Jednego” z Prochowic, „Kapela  Kunice”, „ Trzy Pokolenia” z Miłkowic, „Chór SKORANTA” z Chojnowa.

Organizację jubileuszu wsparli finansowo sponsorzy: firma KONCEPT, firma EDMEL, Getin Noble Bank SA, Górażdże Kruszywa Sp. z o.o, Bank Spółdzielczy w Legnicy, Przedsiębiorstwo Usługowo Wykonawcze Solidex, Pol-Dróg Dolny Śląsk SA, Władysław Jamroz - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Józef Baran - Betoniarnia Spalona, Wiesław Bernacki-BERYS.

Podsumowanie dwudziestu lat powiatu legnickiego było okazją nie tylko do uhonorowania osób zasłużonych medalami, ale również do wspomnień i oddania pamięci tym osobom, których już z nami nie ma. Przedstawiciele naszego powiatu złożyli znicze na grobach byłych radnych: Haliny Kułacz, Józefy Parobczak, Czesława Iwanickiego oraz Janusza Mikulicza.