W  dniu 15 maja br. nasze Starostwo zaszczycił swoją obecnością Biskup Leon Dubrawski – Ordynariusz Diecezji Kamieniecko-Podolskiej w towarzystwie dr Tadeusza Samborskiego Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy, Kazimierza Burtnego etatowego członka Zarządu poprzedniej kadencji oraz diakona Władysława z Kamieńca Podolskiego. Ze strony władz powiatu w spotkaniu uczestniczyli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Janina Mazur, Radny Powiatu Legnickiego Artur Mackiewicz i Sekretarz Grzegorz Rogos.

Biskup Leon Dubrawski na pamiątkę spotkania otrzymał płaskorzeźbę przedstawiającą Bazylikę Mniejszą w Legnickim Polu oraz wydaną w 2018 roku publikację przedstawiającą piękno powiatu legnickiego. Natomiast Biskup obdarował przedstawicieli powiatu ikonami z wizerunkami świętych.

Biskup Leon Dubrawski złożył również serdeczne podziękowania za inicjatywę podjętą przez Pracowników Starostwa Powiatowego i przeprowadzenie zbiórki na odbudowę Kościoła pw. Świętego Mikołaja w Kamieńcu Podolskim. Spotkanie przebiegło w życzliwej i miłej atmosferze, podczas której nasz wyjątkowy gość wspominał poprzednie wizyty w Legnicy i na terenie powiatu legnickiego oraz zawarte długoletnie znajomości i przyjaźnie.