tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W piątek 07 czerwca br.  podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 w Chojnowie uczestniczyli w projekcie z zakresu turystyki i krajoznawstwa, realizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „W Stronę Słońca”, a finansowanym z  budżetu powiatu legnickiego. Projekt obejmował aktywny wypoczynek na łonie natury. Przy użyciu kijków do Nordic Walking podopieczni pod nadzorem nauczyciela wychowania fizycznego podążali przez malownicze tereny powiatu legnickiego. Wyznaczony szlak prowadził przez miejscowości: Piotrowice oraz Konradówka. Wędrówka oprócz walorów zdrowotnych miała też i inne, a mianowicie była okazją do podziwiania po drodze zabytków wpisanych do rejestru zabytków. Po solidnej porcji ruchu przyszedł czas na  wspólne pieczenie kiełbasek przy występie lokalnego zespołu ludowego. Na zakończenie projektu przeprowadzony został konkurs z wiedzy zdobytej podczas wędrówki. Nagrodami w konkursie wiedzy o przebytym szlaku  były tematyczne książki.