Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Jest to konkurs modelarski polegający na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego. Zadaniem w tej edycji, jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne – uczniów szkół wszystkich szczebli, podopiecznych domów kultury i warsztatów terapii zajęciowej oraz wszystkich osób korzystających z usług instytucji samorządowych. Fundacja szczególnie zachęca do udziału osoby ze środowisk wykluczonych.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest często koniecznością w obliczu braku możliwości podłączenia do miejskiej kanalizacji. Przygotowany model powinien mieć poglądowy charakter i prezentować przydomową oczyszczalnię, którą można zainstalować nawet we własnym domu. Oprócz tego musi także posiadać wartość estetyczną. Pod uwagę zostanie również wzięta czytelność koncepcji zagospodarowania terenu wokół domu. Prace powinny być nie mniejsze niż 50cm x 50cm i nie większe niż 100cm x 50cm.

Do zdobycia jest szereg wartościowych nagród, o które warto zawalczyć. Rejestracja trwa do 30 września bieżącego roku, a prace można przesyłać do 30 listopada 2017 roku.

Więcej szczegółów na temat konkursu na stronie internetowej ekomodel.fundacjabos.pl .